Zapraszamy na kolejne rekolekcje w kinie

Data dodania: 2018.03.02

Przed nami tegoroczna, ciesząca się dużym zainteresowaniem, edycja projektu REKOLEKCJE W KINIE. Projekt, jak co roku skierowany jest do księży, katechetów, młodzieży szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Projekt REKOLEKCJE W KINIE ma na celu poszerzyć organizację wielkopostnych rekolekcji szkolnych o dodatkowe zajęcia i uwrażliwić młodego człowieka na wartości chrześcijańskie. W ramach tegorocznej akcji zapraszamy młodzież na specjalne projekcje filmów do kina Helios w Sosnowcu (ul. Modrzejowska 32b).

W ramach projektu w dniach: 21 marca (środa) o godz. 9.00, 24 marca (sobota) o godz. 10.00 – w ramach Diecezjalnego Dnia Młodzieży i 26 marca (Wielki Poniedziałek) o godz. 10.15 będą wyświetlane dla młodzieży filmy: CUDOWNY CHŁOPAK w reż. St. Chbosky’a i PEŁNIA ŻYCIA w reż. A. Serkisa.

Film CUDOWNY CHŁOPAK podejmuje ważne społeczne tematy, takie jak odrzucenie przez środowisko i przemoc psychiczna, samotność czy wartość prawdziwej przyjaźni. Reżyser w swojej produkcji wzrusza, dając równocześnie pozytywną energię do życia. Nie tylko przez tematykę, ale także dzięki bohaterom, którzy mimo ciężkiego bagażu trosk nadal potrafią czerpać radość z każdej chwili.

Natomiast film PEŁNIA ŻYCIA opowiada prawdziwą historię Robina Cavendisha. Jest opowieścią o jego upartej walce o przetrwanie mimo choroby. Autentyczna historia, która pokazuje, że można kochać miłością wielką w małżeństwie w zdrowiu i w chorobie, na dobre i złe.

Zapisy do udziału w projekcie REKOLEKCJE W KINIE należy kierować telefonicznie pod nr tel.: 512 804 485. Przy zgłoszeniu należy podać datę, tytuł filmu, na który grupa się wybiera, ilość osób biorących udział w projekcie, ilość opiekunów, nazwę szkoły i tel. kontaktowy. Bilety na seans filmowy kupuje opiekun dla całej grupy w dniu projekcji w kasie kina.

Cena biletu to tylko 7 zł.

Serdecznie zapraszamy księży, katechetów organizujących rekolekcje wielkopostne dla młodzieży do udziału w projekcie. Jest to doskonała okazja, aby poszerzyć zakres i ubogacić organizowane rekolekcje o dodatkowe spotkanie i projekcję filmową.

Autor i koordynator projektu REKOLEKCJE W KINIE:
ks. Łukasz Pasternak i Kino Helios Sosnowiec

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.