Modlitwa do Matki przed maturalnymi zmaganiami

Data dodania: 2018.03.09

Prawie półtora tysiąca maturzystów z naszej diecezji wraz z katechetami i nauczycielami przybyło 8 marca na Jasną Górę, by przed obrazem Jasnogórskiej Pani zawierzyć Bogu jeden z najważniejszych życiowych egzaminów i wybór studiów.

Spotkanie rozpoczęła konferencja ks. Michała Knapika w bazylice jasnogórskiej. "Gratuluję ci, że tu przyjechałeś, bo to świadczy, że Bóg jest dla Ciebie ważny, że oczekujesz jego wsparcia, a przez to, że tu jesteś dajesz innym świadectwo swojej wiary, przyznajesz się do Boga" – powiedział wicedyrektor Wydziału Katechetycznego zwracając uwagę, że prawdziwa modlitwa pobudza do skutecznego działania, a nie utwierdza w lenistwie. "Nie przychodzimy tu po to, aby Bóg nas wyręczał i za nas zdał maturę, ale aby nas umocnił" - dodał ks. Knapik.

Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. "Maryja obrała sobie to miejsce, aby człowieka słuchać i przechodzić od słów, do czynów. Jeśli ktoś miałby wątpliwości, że jest to Matka, która słucha, wsłuchuje się w bicie serca i pochyla się nad człowiekiem, który przepełniony obawą tu przychodzi, niech spojrzy na te ściany i zawieszone na nich wota. Za każdą z tych rzeczy kryje się trudna i bolesna historia pełna cierpienia fizycznego i duchowego, ale także zwycięstwo" – powiedział Biskup gratulując młodym, że dokonali dobrego wyboru i przyjechali do Matki Bożej wchodząc w nowy etap życia. Zwrócił uwagę, że w stawaniu przed Maryją ważna jest szczerość i czyste serce.

W trakcie spotkania młodzież zaproszono też do udziału w konkursie literacko–historycznym Szkice Pamięci. Ocalić od zapomnienia. Organizatorzy zachęcają, aby przez zmagania konkursowe, w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, młodzi odkrywali historię Polski i swoją tożsamość.

FOTO: kl. Artur Sikora