Jaworzno: Eucharystia w intencji Żołnierzy Wyklętych

Data dodania: 2018.03.06

Żołnierze Wyklęci dopiero kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej zostali należycie docenieni za walkę o Polskę. Od 2011 roku każdego 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce. Z tej okazji w niedzielę, 4 marca, w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie, ks. Eugeniusz Cebulski przewodniczył Mszy św. w intencji bohaterskich Żołnierzy Wyklętych oraz pomyślności dla naszej Ojczyzny. W uroczystej Eucharystii wzięli udział przedstawiciele Parlamentu, Sejmiku Wojewódzkiego, Urzędu Miasta, Stowarzyszenie Przyjaźń Jaworznicka, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Jaworznicka Inicjatywa Narodowa oraz mieszkańcy miasta.

Ksiądz proboszcz we wprowadzeniu do Mszy św. stwierdził, że modlimy się za tych, których chciano wymazać z naszej pamięci narodowej. Podkreślił bohaterstwo, odwagę i bezgraniczną miłość do Boga i Ojczyzny Żołnierzy Wyklętych. Apelował, by pamięć o tych wspaniałych Patriotach nigdy w naszej Ojczyźnie nie zaginęła. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Andrzej Nackowski.

ks. Zbigniew Słowikowski
FOTO: Szymon Wątor