Jubileusz diecezji: uczczono zmarłych księży

Data dodania: 2017.11.20

85 kapłanów powołał Bóg do siebie przez 25 lat istnienia diecezji. Odchodzą w różnym wieku, czasem jako aktywni duszpasterze w kwiecie wieku, czasem dożywając sędziwej starości, czasem przedwcześnie zniszczeni przez ciężką chorobę. Do końca życia świadczą jednak o Bogu i Jego miłości. 18 listopada w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się Msza św., którą w intencji zmarłych księży celebrowali kapłani naszej diecezji pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Po niej w Domu św. Józefa odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą wszystkich zmarłych prezbiterów, na czele z Księdzem Biskupem Adamem Śmigielskim.

"Człowiek potrzebuje znaku, żeby nie pogubić się w skomplikowanym świecie i wśród ziemskiego bytowania znaleźć właściwą ścieżkę prowadzącą do dobra. Po Mszy św. odsłonimy i poświęcimy tablicę, na której wypisano imiona i nazwiska zmarłych kapłanów. To będzie znak dla was!" - mówił Biskup podkreślając, że rolą tej tablicy jest przypomnienie, że po śmierci istnieje życie. "Ta tablica ma także wołać o naszą modlitwę w intencji zmarłych kapłanów" - zaznaczył hierarcha przytaczając słowa Chrystusa zanotowane przez św. Faustynę i wzywające do modlitwy za dusze czyśćcowe.