Sosnowiec: ekumeniczna jutrznia

Data dodania: 2017.11.19

Sosnowiecka cerkiew pod wezwaniem świętych Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii stała się w sobotę miejscem wspólnej modlitwy uczestników 36. Ekumenicznego Spotkania Biskupów - przyjaciół ruchu Focolari. W nabożeństwie udział wziął także Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. 35 biskupów pochodzących z 17 krajów świata i reprezentujących 21 Kościołów chrześcijańskich spotyka się w tym roku Katowicach dzieląc się doświadczeniem życia w ruchu Focolari. Hasłem spotkania są słowa Razem wyznajemy wiarę – razem wychodzimy do ludzkości. Maryja, Matka Jezusa". Kolejne Ekumeniczne Spotkanie Biskupów jest planowane w przyszłym roku.

FOTO: Piotr Lorenc