Biskup zaprasza Żywy Różaniec

Data dodania: 2014.05.16

Drodzy Członkowie Wspólnoty Żywego Różańca!

Święty Jan Paweł II powtarzał: Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć! Rzeczywiście modlitwa różańcowa jest wyjątkową szkołą, która uczy jak wierzyć w istnienie Boga, jak Mu ufać oraz jak Go kochać, a w Nim wszystkich ludzi.

Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy, powierzając jej wspólnemu odmawianiu, stałemu jej praktykowaniu, najtrudniejsze sprawy. W duchu wdzięczności za dar Odkupienia dokonanego przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa oraz świętości naszego Rodaka, chciejmy wspólnie uwielbiać Boga. Dlatego 24 maja 2014 r., we wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, o godz. 10.00 bardzo serdecznie zapraszam na doroczną pielgrzymkę Wspólnot Żywego Różańca do diecezjalnego sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Niech nie zabraknie duszpasterzy, starszych, młodzieży i dzieci, by w zjednoczeniu serc całej diecezji sosnowieckiej i każdej parafii podziękować za dar kanonizacji Jana Pawła II i poprosić o świętość dla każdego z nas.

Wasz biskup

+ Grzegorz