Wielkopostny Dzień Skupienia dla katechetów

Data dodania: 2018.03.18

17 marca odbył się tradycyjny Wielkopostny Dzień Skupienia nauczycieli religii. Rozpoczęła go Msza św. w auli Wydziału Katechetycznego, której przewodniczył ks. Henryk Chmieła - dziekan dekanatu św. Andrzeja Ap. w Olkuszu. Kolejna część spotkania to wykład ks. Pawła Pielki "O posłuszeństwie w Kościele" oraz warsztaty prowadzone przez konsultantów Centrum Doskonalenia Nauczycieli z Sosnowca, w czasie których katecheci zapoznawali się m.in. z możliwościami wykorzystania w czasie lekcji nowoczesnych technologii, prowadzeniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych czy współpracą z biblioteką szkolną. Dzień skupienia wpisał się w obowiązkową formację stałą nauczycieli religii.

FOTO: Wydział Katechetyczny