Dąbrowa Górnicza: droga krzyżowa niemal ekstremalna

Data dodania: 2018.03.18

Dekanalna droga krzyżowa ulicami Gołonoga przechodzi od od lat przemierzając trasę z parafii NMP Królowej Polski do sanktuarium św. Antoniego na Górce. To właśnie ostatni odcinek trasy zwykle był najtrudniejszym wyzwaniem. Tym razem jednak Pan Bóg uczestników nabożeństwa doświadczył nieco mocniej, bowiem cała droga krzyżowa odbywała się w ekstremalnych warunkach pogodowych - z silnym wiatrem, padającym śniegiem i dokuczliwym mrozem.

Mimo tego nie zabrakło osób, które przechodząc ulicami i niosąc ciężki krzyż chciały jeszcze lepiej doświadczyć męki Chrystusa oraz zamanifestować swoją wiarę. Wśród uczestników nabożeństwa byli m.in. prowincjał zakonu franciszkanów oraz Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie nabożeństwa. W homilii przypomniał, że rozważanie Jezusowej męki to ogromna szansa dla nas na umocnienie w walce ze złem i otwarcie na łaski od Boga.

FOTO: Jerzy Mickiewicz