Odpust ku czci św. Katarzyny w Jaworznie

Data dodania: 2017.11.27

25 listopada to liturgiczne wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. To również dzień odpustu parafialnego Kolegiaty Jaworznickiej, bowiem św. Katarzyna wraz ze św. Wojciechem patronuje tej parafialnej wspólnocie. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Mieczysław Miarka – proboszcz bazyliki św. Andrzeja w Olkuszu.

W swoim słowie kaznodzieja docenił bezcenny przykład świętych w naszym codziennym życiu, ponieważ pomagają nam odkryć właściwą hierarchię wartości i umacniają nas w wierze. Podkreślił również, że Boża moc objawiła się w św. Katarzynie, która przez swoje oddanie Chrystusowi udowodniła prawdę, że pragnienie przezwycięża strach. Sumę odpustową uświetnił swoim dostojnym śpiewem Chór Parafialny.

ks. Zbigniew Słowikowski
FOTO: Szymon Wątor