Nabożeństwo chrzcielne w ramach przygotowań do bierzmowania

Data dodania: 2018.03.21

W czasie Wielkiego Postu liturgia Kościoła porusza trzy główne tematy: postny, mówiący o konieczności wyrzeczenia; pasyjny, czyli rozważanie i kontemplowanie Męki Jezusa Chrystusa oraz chrzcielny, związany z przygotowaniem do chrztu dorosłych. Dlatego właśnie czas Wielkiego Postu wybrano, aby przeprowadzić dla kandydatów do bierzmowania z parafii św. Floriana nabożeństwo chrzcielne.

Rozważaliśmy, przysłuchując się Bożemu Słowu, jak wielkim darem dla każdego człowieka jest dar chrztu, dzięki któremu każdy z nas stał się dzieckiem Boga, sakramentu od którego zaczęło się nasze chrześcijańskie życie. Po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych każdy miał okazję do tego, by podejść do chrzcielnicy i w chwili modlitewnej ciszy podziękować Bogu za dar chrztu i poprosić o odnowienie tej łaski oraz zesłanie nowych w chwili przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Naszą modlitwę zakończyła modlitwa powszechna, w której dziękowaliśmy za dobro, którym obdarzał i obdarza nas Bóg oraz podziękowaliśmy za ludzi, którzy towarzyszyli nam na drogach naszego dotychczasowego życia.

Ks. Marcin Słodczyk
FOTO: Piotr Zimnal