Bristol: sanktuarium NMP Ostrobramskiej

Data dodania: 2017.11.30

W uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej, 16 listopada 2017 r., w bristolskiej parafii Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii miała miejsce uroczystość ustanawiająca kościół sanktuarium maryjnym. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Akt ustanawiający sanktuarium, przekazany przez Biskupa Declana Langa, odczytał ks. Stefan Wylężek, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Wśród gości przybyłych na zaproszenie ks. Stanisława Łabudy, pochodzącego z naszej diecezji proboszcza parafii, byli także ks. kanclerz Mariusz Karaś, Minister Anna Maria Anders - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Konsul d.s. polonijnych Radosław Gromski – przedstawiciel Ambasady RP w Londynie oraz kapłani pracujący w PMK.