Olkusz: Wieczór Pieśni Pasyjnych i uliczna droga krzyżowa

Data dodania: 2018.03.26

23 marca na terenie parafii św. Andrzeja w Olkuszu odbyła się uliczna droga krzyżowa. Krzyż nieśli członkowie Straży Pożarnej, ojcowie, matki, dzieci przygotowujące sie do pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami, kandydaci do sakramentu bierzmowania, siostry zakonne, babcie, służba liturgiczna, Róże Różańcowe, członkowie wspólnot parafialnych, wspólnota zawierzająca co miesiąc parafię Matce Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze i Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, kapłani oraz maturzyści.

W Niedzielę Palmową w bazylice św. Andrzeja odbył się "Wieczór Pasyjny z pieśnią i organami". W koncercie udział brali: Chór Cantores Minores Basilica Sancti Andreae, pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka, a także Maciej Semla - organista.

Autorem zdjęć i relacji jest Tomasz Wilczyński