Wielkanocne przedstawienie w DDPS w Jaworznie

Data dodania: 2018.04.16

W dniu 13 kwietnia, w trwającym w Kościele Tygodniu Miłosierdzia uczniowie z koła artystyczno-religijnego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie mieli możliwość po raz kolejny udać się do Dziennego Dom Pomocy Społecznej w Jaworznie, który funkcjonuje w ramach Stowarzyszenia "Nasza Przystań", aby przedstawić montaż słowno-muzyczny pt. "Triduum Paschalne".

W oparciu o teksty Pisma Świętego i poezję polskich autorów zaprezentowano wydarzenia z życia Jezusa, jakie znajdujemy na kartach Ewangelii. Na koniec nawiązano także do tradycji polskiej, związanej z wielkanocnymi obyczajami oraz do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Poszczególne teksty powiązane zostały pieśniami i piosenkami. Wykorzystano zarówno te najstarsze jak i współczesne: "Kochać to znaczy powstawać", "Nocą Ogród Oliwny", "Golgota", "Rozpięty na ramionach", "Hallelujah", "Błogosławieni miłosierni".

Po skończonym przedstawieniu wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz całą torbą cukierków czekoladowych od pana wiceprezesa Jacka Szkółki.

Na zakończenie wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i zaproszenie z kolejnym przedstawieniem. Obiecujemy, że będziemy!!!

Uczniowie SP6 i opiekun - p. Ewa Osetek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.