Zapraszamy na Lednicę!

Data dodania: 2018.04.19

Młodość, radość, energia, wiara, wspólnota - to tylko część słów-kluczy, które charakteryzują to, co każdego roku odbywa się nad Jeziorem Lednickim. W tym roku do źródeł chrzcielnych Polski zapraszamy na już XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem "Jestem". "Będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Boga" – wyjaśnia o. Wojciech Prus, duszpasterz Ruchu Lednickiego.

Spotkanie pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia to największe wydarzenie religijne w Polsce – co roku w pierwszą sobotę czerwca gromadzi dziesiątki tysięcy młodych ludzi z kraju i zagranicy. Modlitewnym czuwaniom, tworzonym przez śp. o. Jana Górę, patronował i patronuje św. Jan Paweł II.

"W 2017 roku opuszczaliśmy Pola Lednickie niesieni zawołaniem "Idź i kochaj". W spotkaniach z innymi odkryliśmy jednak szybko jak niewystarczająca jest nasza miłość. Doświadczyliśmy kruchości własnych sił, często nie wiedzieliśmy jak kochać. Dlatego w 2018 roku na Lednicy poprowadzi nas słowo "Jestem". To hasło tegorocznego Spotkania, a jednocześnie synteza ukochanego przez ojca Jana Górę i powtarzanego za świętym Janem Pawłem II zdania "Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego". Pragniemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych i dzięki temu stawać się bezinteresownym darem dla innych. Tegoroczne Spotkanie będzie więc podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego "Jestem". Tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym. W ten sposób upodabnia się do Boga, który stworzył nas z bezinteresownej miłości" - czytamy na stronach organizatorów.

Księża którzy organizują wyjazd na Lednicę z naszej diecezji:

Ks. Łukasz Lisowski, parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu, tel. 510 619 471

Ks. Łukasz Małkiewicz, parafia św. Tomasza w Sosnowcu, tel. 600 439 777

Ks. Rafał Pietruszka, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej i parafia św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu, tel. 664 199 345, rafalpietruszka1@gmail.com

ks. Przemysław Długaj, parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Wolbromiu

ks. Paweł Łajca, parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie

ks. Szymon Wojciechowski, parafia św. Joachima w Sosnowcu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.