29-lecie święceń kapłańskich z Biskupem

Data dodania: 2018.05.15

Maj i czerwiec to czas, kiedy większość księży pracujących w naszej diecezji świętuje rocznicę swoich święceń kapłańskich. To zawsze okazja do wdzięczności Bogu i życzliwego spotkania w koleżeńskim gronie. 14 maja księża święceni w 1989 roku 29. rocznicę swoich święceń przeżywali z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem, podczas Mszy św. o g. 12 w parafii św. Jana Chrzciciela w Bukownie.

W homilii Biskup odwołał się do słów Ewangelii pokazujących, że to Jezus wybiera swoich kapłanów. "Jezus nas wybrał, obdarza niezwykłym darem i zaprasza, abyśmy poszli za Nim rezygnując z życia, które proponuje świat" - powiedział Biskup dodając, że Bóg wynagradza pracę dla Niego. Apelował także o wdzięczność Bogu za dar święceń.

Kapłani-jubilaci z naszej diecezji to ks. Jan Wadas (proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Bukownie), ks. Krzysztof Bendkowski (proboszcz parafii NMP Nieustającej Pomocy w Sosnowcu-Ostrowach Górniczych), ks. Wojciech Kowalski (proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sławkowie), ks. Krzysztof Miśta (proboszcz parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Sosnowcu), ks. Adam Mordalski (proboszcz parafii św. Antoniego w Nowej Wsi), ks. Grzegorz Noszczyk (proboszcz parafii NSPJ w Sosnowcu) i ks. Marek Sendal (proboszcz parafii św. Jakuba w Sączowie). Kapłani z tego rocznika z archidiecezji częstochowskiej to księża Białek Włodzimierz, Bigaj Zbigniew, Chobot Grzegorz, Dusza Henryk, Grześlak Andrzej, Kaleta Cezary, Kostrzewa Paweł, Marzec Paweł, Morga Marian, Nowak Tomasz, Szymonik Marian, Stępień Andrzej, Włoch Marek, Woszczyk Maciej, Wrona Tomasz, Zając Dariusz, Zając Jarosław. Dwóch kapłanów z rocznika odeszło już do Pana - ks. Wojciech Torchała oraz ks. Dariusz Niedziela.