Czeladź: jarmark i komunijna rocznica

Data dodania: 2018.05.15

13 maja w niedzielę o godz.11.15 proboszcz parafii św. Stanisława w Czeladzi, ks. Jarosław Wolski, odprawił uroczystą Mszę Św.  w intencji dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. Dzieci wraz z rodzicami po roku przyjmowania do serca Pana Jezusa znowu stanęły w uroczystych strojach przed ołtarzem. Kaznodzieja w homilii dokonał podsumowania tej rocznicy oraz zachęcił dzieci i Rodziców do jeszcze gorliwszego życia chrześcijańskiego, którego źródłem jest Eucharystia.

Bezpośrednio po zakończeniu Mszy Św. ksiądz proboszcz zainaugurował kolejny Jarmark św. Stanisława. Po słowach powitania skierowanych do przybyłych gości rozpoczęła się degustacja grochówki, która została ugotowana specjalnie na tę okazję przez Rycerzy Kolumba. Odbyły się też liczne koncerty i turnieje .Goście mogli zakupić pamiątki, okolicznościowe gadżety, lody i skorzystać z innych atrakcji obecnych na placu przykościelnym. Impreza trwała do późnych godzin popołudniowych przy kościele, a potem przeniosła się na Rynek miasta.

Tekst i FOTO: parafia św. Stanisława / ks. Andrzej Uliniarz