Chór jubileuszowy ćwiczy przed koncertem na Placu Papieskim

Data dodania: 2018.05.25

Trwają próby Chóru Jubileuszowego, który w ubiegłym roku powstał przy Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Młodzi chórzyści - uczniowie sosnowieckich szkół przygotowują się do występu w dniu 16 czerwca br. na Placu Papieskim w Sosnowcu. Tym razem, po raz pierwszy, zaprezentują się wspólnie z Sosnowiecką Orkiestrą Dętą. Jak podkreślają koordynatorzy prac chóru Małgorzata Wierzbicka i ks. Michał Borda: "Obowiązuje repertuar o tematyce niepodległościowej, wykorzystaliśmy również specjalne śpiewniki przygotowane przez Kurię Diecezjalną w Sosnowcu".

Uroczystości w Sosnowcu z okazji kolejnej rocznicy pobytu Jana Pawła II, ale wpisujące się też w 100-lecie niepodległości, organizowane przez naszą diecezję i miasto Sosnowiec odbędą się w sobotę, 16 czerwca. Około godziny 16 z parafii św. Floriana wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. O 17 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Po niej wśród licznych atrakcji znajdzie się występu Chóru Jubileuszowego, rekonstrukcja historyczna oraz próba bicia Rekordu Guinnessa polegająca na równoczesnym niesieniu przez co najmniej 3794 osoby długiej na kilometr flagi narodowej. Całość o g. 20.30 zwieńczy wielki premierowy koncert Piotra Rubika "Wolność, Miłość, Niepodległość" z nowymi utworami kompozytora.