Olkusz i Jaworzno: konkursy z Biskupem

Data dodania: 2018.06.13

Kończy się rok szkolny, a wraz z nim sezon szkolnych konkursów. W początkach tygodnia Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wziął udział w rozstrzygnięciu VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II – postać niezapomniana" w Jaworznie oraz konkursu dla najmłodszych na przedstawienie polskiego godła w Olkuszu.

O tym, że św. Jan Paweł II i jego nauczanie są ciągle aktualne nie trzeba nikogo przekonywać. Świadectwem tego są prace spływające co roku na konkurs organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaworznie, któremu patronuje Papież-Polak. W tym roku nadesłano aż 144 prace z 24 placówek dla dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności. Jury nagrodziło 20 prac (ich autorzy to Patrycja Opacka, Maksymilian Hołda, Sławomir Korytowski, Patrycjusz Światowy, Paweł Młotkowski, Daria Daniel, Olga Konenkiewicz, Weronika Sikora, Tomasz Żak, Wiktoria Wołowska,  Maciej Czerwiński, Dawid Fajt, Urszula Górska, Sylwia Pietrusiak, Dominik Świech, Paulina Dorobisz, Marcel Varanzano, Eryk Szulc, Patrycja Lech i Łukasz Marcinik) i przyznało 24 wyróżnienia.

Rozwijaniu patriotyzmu i talentów w służbie Ojczyźnie służył konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Olkuszu, w którym uczestnicy musieli wykonać w dowolnej technice polskie godło. Do organizatorów wpłynęło aż 216 prac z 42 przedszkoli, szkół i świetlic z każdego zakątka naszej diecezji. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych przez olkuskich plastyków Zofię i Stanisława Wywiołów. III miejsce zajęli Michał Kwas z Przedszkola w Osieku oraz Maja Cichosz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach. II miejsce przyznano Martynie Ziemniak z SP nr 1 w Bukownie oraz Pawłowi Bukładowi z SP nr 4 w Olkuszu. Za najlepsze jury uznało godła wykonane przez Wojciecha Świdę z przedszkola w Jaroszowcu oraz Wiktorię Koźbiał z SP nr 6 w Olkuszu. Jury przyznało też aż 28 wyróżnień.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.