Sztafeta Niepodległości - biegli bo kochają Polskę!

Data dodania: 2018.06.19

Młodzi i starzy, doświadczeni "wyjadacze" i amatorzy – Diecezjalna Sztafeta Niepodległości połączyła pokolenia w wielkim, radosnym świętowaniu 100-lecia niepodległości! Wyjątkowy bieg, którego trasę wyznaczyły miejsca upamiętniające walkę Polaków o niepodległość, rozpoczęła Msza św. odprawiana przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka opodal mogiły legionistów poległych w bitwie pod Krzywopłotami. A potem już kolejne etapy przerywane modlitwą za poległych za Polskę. Niedziela 17 czerwca była naprawdę wyjątkowym dniem, który wejdzie do historii naszej diecezji i zapisze się w pamięci uczestników!

Choć większość wybierała jeden określony odcinek trasy dwójka biegaczy przebiegła całą, ponad 60-kilometrową trasę z Bydlina do Jaworzna. Adama Małysa i Tomasz Kowalski odebrali na mecie specjalne laury od Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

"Nim ta Sztafeta była możliwa, pokolenia przed nami biegły w innej sztafecie - sztafecie do niepodległości. Życzę wszystkim tutaj obecnym, żeby nigdy nie musiało być już tak, że trzeba będzie biec w sztafecie do niepodległości. Myślę, że to najlepsze życzenia, żebyśmy mogli żyć w wolnym kraju i wolnym świecie" – powiedział na mecie Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Mecenasem wydarzenia była firma TAURON.

FOTO: UM Klucze, Łukasz Kmita, Grzegorz Jasica, UM Sosnowiec (Paweł Leśniak), UM Jaworzno

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.