Neoprezbiterzy już z dekretami

Data dodania: 2018.06.19

19 czerwca neoprezbiterzy otrzymali w Kurii dekrety organizujące ich pracę wakacyjną (zastępstwa w parafiach oraz posługa w stałym konfesjonale), a przede wszystkim wskazujące im miejsce, gdzie już 26 sierpnia rozpoczną posługę na swoim pierwszym wikariacie.

Ks. Kacper Górski trafi do parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie, ks. Krzysztof Jabłoński do parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej, a ks. Łukasz Wawrzyniak do parafii Najświętszego Ciała i Krwii Chrystusa w Dąbrowie Górniczej.

Neoprezbiterzy otrzymali też od Biskupa stuły używane w naszej diecezji podczas najważniejszych Mszy św. odprawianych wspólnie przez całe prezbiterium.