Jaworzno: 8 nowych szafarzy Eucharystii

Data dodania: 2018.06.23

Będą pomagać kapłanom w rozdawaniu Komunii Świętej, zwłaszcza podczas dużych celebracji, a także zanosić Eucharystię chorym. Po rocznym przygotowaniu formacyjnym i teoretycznym, 23 czerwca Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak pobłogosławił ośmiu nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z naszej diecezji. Uroczystość odbyła się w dolnym kościele jaworznickiej kolegiaty św. Wojciecha i św. Katarzyny. Eucharystię z Biskupem celebrowali proboszczowie parafii, z których pochodzą nowi szafarze. Obecni byli także księża szczególnie odpowiedzialni za ich formację - ks. Adrian Piętka i ks. Przemysław Szot.

Nowi szafarze pochodzą z parafii św. Maksymiliana w Olkuszu, św. Jacka w Sosnowcu, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu oraz św. Jana Chrzciciela w Będzinie. Jest wśród nich także brat zakonny ze zgromadzenia oblatów św. Józefa.

W homili Biskup przypomniał szafarzom, że Bóg nie ma żadnych potrzeb i nie można Go zmusić do niczego. Wynika z tego, że daje On nam Siebie i działa ku naszemu pożytkowi z czystej miłości do każdego człowieka.

"Niekiedy myślimy tak - z łaski idziemy do kościoła, żeby coś dobrego zrobić Panu Bogu, żeby Mu wyświadczyć przysługę obecnością na Mszy czy przestrzeganiem przykazań. Jest wręcz przeciwnie - On człowieka nie potrzebuje, jest doskonały, ma wszystko. Naszymi modlitwami, umartwieniami i ofiarami nic nie możemy dodać do Jego doskonałości. To my Jego potrzebujemy. (...) Jego przyjście na Ziemię i męka na krzyżu były dla człowieka" - powiedział Biskup przypominając słowa Jezusa, który żalił się do św. Faustyny, że ludzie mają czas na wszystko, a nie odwiedzają Go ukrytego w tabernakulach.

"On przychodzi z miłości, aby nas wspierać i ratować, a wy jesteście na Jego usługach!" - powiedział Biskup do szafarzy.