Ruszył Festiwal Życia

Data dodania: 2018.07.03

Blisko tysiąc osób, w tym także młodzież z naszej diecezji z ks. Andrzejem Nackowskim, uczestniczy we współorganizowanym przez diecezję sosnowiecką Festiwalu Życia w Kokotku k. Lublińca. Poniedziałkowej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Solarczyk – Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP. Już w niedzielę organizatorzy wykorzystali scenę, nagłośnienie i telebimy – świętowanie 10-lecia działalności młodzieżowej w Kokotku misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej rozpoczęła Msza św., którą koncelebrował Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Obecni byli także biskupi diecezji gliwickiej i katowickiej oraz prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN i superior generalny zgromadzenia.

Dziś, we wtorek, konferencję mówi ks. Kuba Bartczak, po południu odbędzie się nabożeństwo wód Jordanu, a wieczorem koncert zagra Luxtorpeda. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w Festiwalu Życia – wystarczy przyjechać do Kokotka i zapisać się na miejscu. Każdego dnia rozprowadzane są również wejściówki jednodniowe w cenie 30 zł. Szczegółowy program wydarzenia na stronie https://festiwalzycia.pl/szczegolowy-plan-festiwalu-zycia/