Olkusz: dzieci i młodzież na nadmorskich koloniach

Data dodania: 2018.08.03

W dniach od 15 do 28 lipca w nadmorskiej miejscowości Rowy odbyła się kolonia letnia dzieci z olkuskiej parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Na miejsce noclegowe został wybrany ośrodek "Słowińska Perła", który okazał się być prawdziwą perełką, gdyż tuż za jego oknami rozpościerał się piękny widok na morze.

Kluczowym punktem każdego dnia była Msza Święta, odprawiana w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, wraz ze Słowem Bożym przystosowanym dla młodych kolonistów. Przed snem wszyscy zbierali się na trawniku przy ośrodku aby podziękować za każdy kolejny dzień Apelem Jasnogórskim na tle zachodzącego Słońca.

Podczas całego wypoczynku dla dzieci zaplanowane było wiele atrakcji niosących za sobą ważne, moralne lekcje. Swoją postawę dobra w stosunku do drugiego człowieka dzieci mogły sprawdzić w biegu samarytańskim, kiedy na trasie spotykali ludzi pogubionych, potrzebujących pomocy. Podczas wizyty w Wiosce Hobbitów dzieci musiały przeciwstawić się siłom zła, odebrać im pierścień i zniszczyć go u zaprzyjaźnionego kowala. Podczas długiej wyprawy leśnymi ścieżkami na śmiałków czekała masa zagadek logicznych, wyzwań fizycznych i zadań manualnych. Po wysiłku umysłowym i fizycznym w regeneracji sił pomogła zupa pomidorowa i kiełbaska z ogniska. Wśród atrakcji znalazły się też m.in.: rejs statkiem po morzu w Ustce, zwiedzanie Bunkrów Blüchera, rekreacja w redzikowskim aquaparku, spacery po Słowińskim Parku Narodowym i pomiędzy ruchomymi wydmami.

Do atrakcji programowych naszej kolonii należały także integracyjne zabawy na terenie ośrodka, gra w ping-ponga, bilarda, dwa ognie czy ultimate freesbe. Naszych kolonistów należy pochwalić i pogratulować wygranej w meczu siatkówki z zaprzyjaźnioną kolonią z naszego ośrodka. Mnogość atrakcji uwieńczyło pożegnalne ognisko z kiełbaskami i wspólnym śpiewem w akompaniamencie gitary.

Szczęśliwi, cali, zdrowi i z piękną opalenizną (bo pogoda mocno nas rozpieszczała) uczestnicy wrócili do swoich rodziców. Mamy szczerą nadzieje, że i w przyszłym roku będzie dane nam przeżyć, tak wspaniały wypoczynek z Panem Bogiem ramie w ramię.

ks. Konrad Mruk
FOTO: uczestnicy