Pielgrzymi spojrzeli w oczy Maryi

Data dodania: 2018.08.13

13 sierpnia niemal półtora tysiąca pielgrzymów wyruszających z Olkusza dotarło na Jasną Górę, gdzie powitał ich Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Po pokłonieniu się przed szczytem udali się do kaplicy, by o 19.30 wziąć udział w Mszy św. W homilii pasterz Kościoła sosnowieckiego przypomniał wkład Jasnej Góry w podtrzymywaniu ducha w okresie niewoli i zrywów wolnościowych. Podkreślił, że Polacy nawet w trudnych chwilach, których nie brakowało w naszych dziejach nigdy nie buntowali się przeciwko Bogu.  "Trzeba nam, Polakom, i dziś krzewić i rozwijać kult Maryjny i za Jej przyczyną modlić się za naszą ukochaną Ojczyznę. Jej miłość do nas jest bardzo konkretna, nikogo nie odrzuca, niezależnie jak mu się pogmatwały życiowe drogi" – zapewnił.

Już 23 sierpnia kolejna szansa na diecezjalne pielgrzymowanie. Tego dnia pielgrzymka jednocząca przede wszystkim mieszkańców Zagłębia wyruszy z Będzina-Syberki.

Noc pielgrzymi spędzili w Joachimowie. Wieczorem odbyła się tradycyjna prezentacja grup. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto i wideo.