Chechło: w hołdzie Maryi

Data dodania: 2018.08.27

Dnia 15 sierpnia 2018 r. o g. 18 w parafii Narodzenia NMP w Chechle odbył się Koncert Muzyki Sakralnej "W hołdzie Maryi" , w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niezwykłemu wydarzeniu towarzyszyły niezwykła harmonia dźwięków, muzyki, cudowna przestrzeń modlitwy i miłości.

Kościół parafialny wypełnili czciciele Matki Najświętszej, którzy złożyli hołd Matce Jezusa Chrystusa. Mogliśmy, chociaż na chwilę, zbliżyć się do strumienia prawdziwej sztuki i być bliżej Boga i Jego Matki.

Doznane, dzięki artystom, cudowne przeżycia wzbogaciły nas wewnętrznie, bo "choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie".

Swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Biskup Piotr Skucha wraz z ks. Piotrem Nogą oraz kapłani z sąsiednich parafii.

Wykonawcami koncertu byli następujący artyści: Kamila Mędrek-Żurek (sopran), Aleksandra Sotnicka (sopran), Tadeusz Kuźniar (I skrzypce), Mirella Fuhrmann (I skrzypce), Magdalena Rutkowska (II skrzypce), Elżbieta Pałka (II skrzypce), Andrzej Zacny (altówka), Renata Gąsiorek (wiolonczela), Andrzej Kalarus (kontrabas), Izabela Świtalska (organy i konferansjer).

Inicjatorem i organizatorem koncertu był ksiądz dziekan Marek Szeląg. Prawdziwa uczta duchowa, której byliśmy uczestnikami, na długo zapadnie w naszych sercach i w pamięci.

Tekst i FOTO: B. Kliś, M. Palska