Katecheci gotowi do nowego roku szkolnego

Data dodania: 2018.08.31

"Chrześcijaństwo wyraża się w zwykłym, codziennym życiu. (…) Nie chodzi o nadzwyczajność, lecz właśnie zwyczajność – bycie chlebem i powietrzem, niezbędnym do życia" – przypomniał ks. prof. dr hab. Zbigniew Marek z Akademii Ignatianum w Krakowie, który 31 sierpnia był gościem diecezjalnej inauguracji roku katechetycznego w kościele Nawiedzenia NMP w Sosnowcu. W homilii kaznodzieja mówił o mądrości krzyża, którą przyjmując w Eucharystii umacniamy się i możemy głosić ją innym dając im nadzieję i perspektywę nowej wizji życia.

Mszy św. dla wszystkich katechetów świeckich i zakonnych z diecezji przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Wspólna modlitwa o błogosławieństwo przed rozpoczęciem nowego roku była także okazją do przypomnienia o najważniejszych punktach bogatego programu formacyjnego i doskonalącego warsztat zawodowy katechetów.