Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych

Data dodania: 2018.09.14

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę to okazja do uczczenia naszych bohaterów, refleksji nad polskimi dziejami i radosnego świętowania. Nie może w nim zabraknąć miejsca, o czym wielokrotnie przypominał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, dla pieśni patriotycznych, które przez lata zajmowały ważne miejsce w historii, zagrzewając ducha i wzmacniając miłość Ojczyzny.

Ich przypomnieniu służyć ma Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych "Śpiewam Tobie Polsko", organizowany w tym roku przez Fundację Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek i Stefanię Sierpińską.

Celem Festiwalu jest pobudzenie szkolnych i amatorskich zespołów muzycznych do wykonywania polskich pieśni  patriotycznych, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich w pieśniach oraz stworzenie stałego forum wymiany doświadczeń i współpracy między zespołami muzycznymi  upowszechniającymi polskie pieśni patriotyczne. Festiwal patronatem honorowym objęli Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak oraz Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer.

Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych „ŚPIEWAM TOBIE POLSKO” adresowany  jest do  zespołów wokalnych, wokalno- instrumentalnych, chórów działających w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, domach  kultury, ośrodkach kultury
i parafiach (schole, chóry i inne zespoły śpiewacze). Dopuszcza się udział uczniów szkół muzycznych I stopnia oraz wykonawców niezrzeszonych. W  festiwalu  nie  mogą  brać  udziału  soliści, duety i  zespoły  instrumentalne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września. Do 15 października odbędą się przesłuchania eliminacyjne w rejonach, a finał Festiwalu odbędzie się 30 października w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Koncert Galowy zaplanowany jest na 19 listopada w kościele św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu.

 

Szczegółowy regulamin i możliwość zapisów (wyłącznie on-line!)
na stronie www.mfkip.pl

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.