Sosnowiec: spotkanie pod patronatem Armii Krajowej

Data dodania: 2018.09.19

79. rocznica napaści ZSRR na Polskę, przeżywana 17 września, stała się okazją do modlitwy w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie oraz spotkania sosnowieckich Szkolnych Klubów Historycznych im. Armii Krajowej i nowego zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło Sosnowiec.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św., której w parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu przewodniczył kapelan sosnowieckiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ks. Michał Borda. Wraz z nim odprawiał ją ks. Jan Szkoc.

W Eucharystii uczestniczyli nauczyciele i uczniowie sosnowieckich szkół, harcerze, władze miejskie i przedstawiciele parlamentu. Po Eucharystii zebrani zgromadzili się w Wydziale Katechetycznym na spotkaniu integracyjnym. W Sosnowcu Szkolne Kluby Historyczne im. Armii Krajowej działają w 13 szkołach (tak podstawowych, jak i średnich), a ciągle trwają prace nad powiększeniem tej liczby.

Nowy Zarząd Oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Sosnowcu, wybrany 25 kwietnia tworzą Stanisław Lis (Prezes), Wiktor Nogajczyk (Wiceprezes), Jan Musiał, Wojciech Skiba, major Zdzisław Mierzejewski, Jarosław Sobaszek i Jan Bosak.