Parafia NMP Różańcowej: odpust i wprowadzenie proboszcza

Data dodania: 2018.10.11

Odpust parafialny jest wyjątkowym czasem dla każdej parafii, w którym wierny możne uzyskać łaski od Pana Boga. Jednak zanim to nastąpi musi spełnić następujące warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęta komunia, modlitwa w intencjach Ojca Św. i nawiedzenie miejsca, z którym związane jest uzyskanie opustu. Taki czas w minioną niedzielę przeżywała parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu.

W tym roku uroczystość odpustowa ku czci NMP Różańcowej zbiegła się z liturgicznym objęciem parafii przez nowo mianowanego proboszcza, ks. Pawła Kempińskiego. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Kanclerz Mariusz Karaś. W wygłoszonym Słowie Bożym zwracał uwagę na wymiar modlitwy różańcowej, która wpisuje się w codzienność naszego życia. Na parafialnym święcie zgromadzili się licznie parafianie, goście z przedstawicielami życia publicznego i władz samorządowych. Swoją obecnością uświetniła liturgię Sosnowiecka Orkiestra Dęta, chór parafialny Padre Pio oraz schola dziecięca Nutki Maryi.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział i włączenie się w przygotowanie tej uroczystości – paniom, które udekorowały świątynię, ministrantom, lektorom, kołom Żywego Różańca, grupie O. Pio, Straży Honorowej NSP Jezusa, Apostolatowi Margaretka. Gorące podziękowania proboszcz złożył drogim parafianom za obstawienie liturgii oraz życzenia składane przez przedstawicieli grup i stanów w parafii.

Niech Matka Boża Różańcowa wyprosi dla każdego potrzebne łaski za ogrom dobra okazanego całej wspólnocie parafialnej.

Tekst i FOTO: ks. Łukasz Lisowski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.