Ks. Borda z medalem Komisji Edukacji Narodowej

Data dodania: 2018.10.23

Medal Komisji Edukacji Narodowej to najwyższe oznaczenie w polskiej oświacie, nadawane szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. 17 października w Katowicach to wyjątkowe odznaczenie, jako pierwszy kapłan w historii diecezji, odebrał ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej Kurii.

"Przyznany przez panią Minister medal odbieram jako docenienie pracy całego środowiska katechetycznego diecezji sosnowieckiej. Bardzo się cieszę, że tak znamienite grono nauczycieli religii w przedszkolach i szkołach naszej diecezji prowadzi dzieci i młodzież nie tylko do zażyłości, ale również do uosabiania z Jezusem Chrystusem. To zaszczyt i przyjemność móc współpracować z tak oddanymi i profesjonalnymi nauczycielami. Dziękuję Księdzu Biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi za podpisanie wniosku, a pani Minister za przyznanie odznaczenia" – mówił ks. Borda.

Serdecznie gratulujemy!