Szlakiem sanktuariów maryjnych i wielkich osobistości

Data dodania: 2018.10.25

18 października, we wspomnienie św. Łukasza, grupa pielgrzymów parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości  wyruszyła szlakiem sanktuariów limanowszczyzny oraz wielkich osobistości. Na trasie znalazł się Szczepanów, z którego pochodził św. Stanisław biskup i męczennik, następnie Pasierbiec z cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia, kolejno Limanowa i bazylika z figurą Matki Bożej Bolesnej, później Krościenko nad Dunajcem, gdzie w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza spoczywają szczątki doczesne Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, na koniec została Szczawnica z przepiękną architekturą Łemkowską. Nadarzyła się sposobność aby zapoznać się z wielkim wkładem Josepha Dietla w rozwój miasta i uzdrowiska w Szczawnicy. Pogoda dopisała, pielgrzymi przywieźli ze sobą moc wrażeń.