Światowy Dzień Ubogich w Jaworznie

Data dodania: 2018.11.15

W niedzielę, która poprzedza uroczystość Chrystusa Króla, będziemy ponownie obchodzić Światowy Dzień Ubogich (18 XI). Jak napisał w orędziu Ojciec Święty Franciszek: „Pan wysłuchuje wszystkich poniżonych, pozbawionych godności, którzy pomimo tego, co ich spotkało, mają siłę do zwrócenia wzroku ku górze, aby otrzymać światło i pocieszenie”. Diecezjalne obchody Światowego Dnia Ubogich, na prośbę Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, zostały w tym roku przygotowane przez Wspólnotę Betlejem w Jaworznie.

W dniach od 15 – 18 listopada zapraszamy:

– do domu Wspólnoty Betlejem, od piątku do niedzieli (16-18 XI). Będzie to przestrzeń modlitwy, rozmowy i spotkania, wspólnego stołu i występów artystycznych, porad specjalistów (kardiolog, kosmetyczka) i warsztatów (m.in. ikon i mozaiki, zielarskich, serowarskich).

– do kaplicy Narodzenia Pańskiego w Betlejem na 48 – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu (15-17 XI), która będzie modlitewnym zapleczem święta ubogich: „Kiedy znajdujemy okazję, aby zbliżyć się do ubogich, musimy zdać sobie sprawę z tego, że pierwszeństwo należy do Niego, gdyż to On otworzył nasze oczy i nasze serce na nawrócenie” (Franciszek, Orędzie na II ŚDU). Rozpoczęcie 15 listopada (czwartek) o g. 17, zakończenie  17 listopada (sobota) o g. 17.00.

– do Kościoła Matki Bożej Anielskiej w Jaworznie Dąbrowie Narodowej (15-18 XI) na rekolekcje. Wygłosi je Ojciec Jose Maniparambil z Indii. Od 15 – 17 XI codzienna Msza Święta rekolekcyjna o godzinie 18.00. Nasz Ordynariusz Biskup Grzegorz Kaszak będzie przewodniczył Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji w sobotę, 17.XI, o godzinie 18.00. W niedzielę 18 listopada kazania o. Maniparambila na Mszach św. o 7, 9, 10.30 i 12, a o g. 15 Msza św. na zakończenie ŚDU w Domu Betlejem.

Szczegółowy plan spotkań dostępny jest na stronie www.betlejem.org (bezpośredni link)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.