II Andrzejkowy Bal Wolontariusza CARITAS

Data dodania: 2017.12.02

II Andrzejkowy Bal Wolontariusza organizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej już za nami. W piątek 1 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu, bawiło się ponad 500 wolontariuszy, a także sympatyków pomagania.

Gdy na zegarach wybiła godzina 16:00, drzwi Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR zostały otwarte. Jak tylko hala wypełniła się po brzegi gośćmi, rozpoczęła się oficjalna część spotkania.

Tradycja nakazuje by bal rozpocząć od poloneza - tak było i tym razem! Dj Willy, prowadzący całe wydarzenie, porwał wszystkich do tańca. Muzyka pochłonęła uczestników, kroczących w charakterystycznym rytmie, a to dopiero był początek! Przez cały czas trwania balu na sali panowała wyjątkowa atmosfera. Uczestnicy chętnie brali udział w zabawach prowadzonych przez naszego profesjonalnego wodzireja.

Ok. godz. 20.30 rozpoczęła się uroczysta Gala, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursu "Wolontariat-podaj dalej", o tytuł najlepszej grupy wolontariackiej 2016/17. Nasz Wodzirej zaprosił na scenę wyjątkowych gości: Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, przedstawicieli władz samorządowych oraz członków komisji konkursowej.

Przed komisją podobnie jak w ubiegłym roku, stało nie lada trudne zadanie wytypowania zwycięzców, bowiem wszystkie prace zaskakiwały swoją pomysłowością i oryginalnością.

A oto tegoroczni laureaci:

I Miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu

II Miejsce (ex aequo) Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie oraz Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Rogoźniku

III Miejsce Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zostali uhonorowani gromkimi brawami.

Nasi wolontariusze i tym razem okazali się niezawodni. W pracy i zabawie możemy na nich liczyć! Przybywając na Bal, każdy z nich złożył małą cegiełkę. Zebrane w ten sposób środki będą wsparciem organizowanej przed świętami Wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych.

II Andrzejkowy Bal Wolontariusza wpisał się w harmonogram obchodów jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Pod hasłem "Być dobrym jak chleb" przez cały rok 2017 obchodziliśmy srebrny jubileusz organizując wydarzenia, z których pozyskane środki trafią do podopiecznych Caritas.

Działalność diecezjalnej Caritas nie była by możliwa gdyby nie Ojcowska opieka Pasterza Kościoła Sosnowieckiego Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, któremu ks. Tomasz Folga w imieniu pracowników i podopiecznych Caritas wręczył kwiaty wyrażając swą wdzięczność za wieloletnią troskę i wsparcie, a także dar wiary i mądrość słowa.

Tekst i FOTO: Agnieszka Dynowska