Olkusz: jubileusz szkoły muzycznej

Data dodania: 2018.12.09

W sobotnią uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu odprawiono Mszę św. w intencji olkuskiej Szkoły Muzycznej I-go stopnia im. Wojciecha Kilara, z okazji obchodzonego jubileuszu 50-lecia istnienia.

Na Mszę św. przybył dziekan olkuski ks. Henryk Chmieła, wicedziekan ks. Stanisław Parkita, ks. Stefan Rogula, ks. Krzysztof Pasek, a przewodniczył i głosił kazanie proboszcz bazyliki św. Andrzeja ks. Mieczysław Miarka.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili uczniowie i nauczyciele Szkoły, pod dyrekcją Adama Gęgotka. Ksiądz Dziekan dokonał też poświęcenia sztandaru Szkoły Muzycznej. Pod koniec wyrazy wdzięczności złożyła dyrektor szkoły, Halina Barańska-Flak. Na uroczystość zaproszono m.in. przedstawicieli władz parlamentarnych i samorządowych. Po uroczystym przemarszu, z orkiestrą, do Miejskiego Ośrodka Kultury, odbył się tam koncert jubileuszowy.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński