Wolbrom: Opłatek z dziećmi niepełnosprawnymi

Data dodania: 2018.12.14

13 grudnia Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odwiedził Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wolbromiu, gdzie wziął udział w przepięknych, wzruszających jasełkach i spotkaniu opłatkowym. Pod wielowymiarową opieką działającego od 16 lat ośrodka, znajduje się 139 wychowanków w wieku od 3 do 25 lat z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i sprzężonymi kalectwami lub zagrożonych niepełnosprawnością, a także dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Dzięki specjalistycznym zabiegom i terapii mogą realizować obowiązek szkolny, a nawet przygotowywać się do pracy oraz przeciwdziałać pogłębianiu niepełnosprawności.

Jak podkreśliła dyrektor placówki, Ewa Rosiek, dzieci bardzo czekały na ten wyjątkowy, świąteczny czas i od wielu miesięcy przygotowywały się do przedstawienia jasełek. Każde z nich, jak tylko umiało, z pomocą oddanych pedagogów, wyrażało wiarę w to, że Słowo stało się Ciałem oraz w moc Chrystusa-Zbawiciela. Tego dnia radosny uśmiech mieszał się z łzą wzruszenia.

Matka Teresa z Kalkuty pisała kiedyś, że Boże Narodzenie jest zawsze wtedy, "ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, (...) zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",  tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, (...) zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie". I właśnie tam, w Wolbromiu widzieliśmy prawdziwe Boże Narodzenie. A sądząc po uśmiechach dzieci, rodziców i pasji pedagogów, ono trwa tam przez cały rok, na przekór smutnej, trudnej i brutalnej rzeczywistości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.