Czeladź: relikwie św. Rity

Data dodania: 2018.12.16

Trzecia niedziela Adwentu zwana jest "niedzielą radości". Cieszymy się, że Pan jest blisko i radość tę wyraża Liturgia Słowa, modlitwy mszalne i różowy strój kapłana. Dodatkowy, niezwykle ważny powód do radości mieli tego dnia wierni parafii św. Mateusza w Czeladzi. W ramach trwających rekolekcji adwentowych ks. Paweł Pielka wprowadził relikwie św. Rity, przekazując je na ręce proboszcza, ks. Zbigniewa Bigaja.

Pochodząca z włoskiej Cascii św. Rita żyła na przełomie XIV i XV wieku. Stygmatyczka i mistyczka uważana jest za wielką orędowniczkę w sprawach trudnych i beznadziejnych. Parafia św. Mateusza wprowadzając jej relikwie powiększa grono wspólnot naszej diecezji oddanych tej wyjątkowej świętej.