Św. Mikołaj w Jaworznie

Data dodania: 2017.12.07

W środę, 6 grudnia, w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie na początku wszystko przebiegało zwyczajnie. Dzieci z lampionami licznie zgromadziły się na Roratach, których głównym motywem w tym roku jest postać św. Józefa. Kiedy dzieci fantastycznie śpiewały piosenkę "Strażnik Skarbów" przybył niezwykły gość – św. Mikołaj, którego przywitał ks. Eugeniusz Cebulski. Św. Mikołaj wszystkim uczestnikom Rorat, mały i dużym, przyniósł cukierki. Następnie udał się do sali ks. Kowalczyka, gdzie skierował wiele ciepłych słów do dzieci i rozdał im wspaniałe prezenty.

Spotkanie ze św. Mikołajem przygotowała Akcja Katolicka we współpracy ze scholką i p. Dawidem Domagalskim. Prezenty dla ministrantów oraz scholki dziecięcej i młodzieżowej zakupiono dzięki hojności czytelników gazetki parafialnej "Św. Wojciech". Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

ks. Zbigniew Słowikowski

• 14.12 Spotkanie formacji kobiet w Sosnowcu