Kolędowanie we Florianie - video

Data dodania: 2019.01.19

W dniu 13.01.2019 r. w kościele parafialnym p.w. św. Floriana w Sosnowcu odbył się koncert kolęd w wykonaniu Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Uczestnicy koncertu mieli mozliwość wysłuchania różnych opracowań kolęd, zarówno śpiewanych, jak i granych na instrumentach.

Zespół smyczkowy z towarzyszeniem fagotu wykonał m.in. Gore gwiazda Jezusowi czy Cicha Noc. Diakonia zaprezentowała również kilka mniej popularnych utworów - wśród nich opracowanie kolędy ukraińskiej pt. Radość dziś nastała, oraz kolędę Narodził się autorstwa Piotra Pałki. Na koniec występu parafianie oraz goście wspólnie z Diakonią odśpiewali piekną kolędę Wesołą nowinę, bracia słuchajcie oraz Lulajże Jezuniu.

RELACJA VIDEO Z KONCERTU:

Mamy nadzieję, że za rok znowu będziemy mieli możliwość w taki oto sposób celebrować przyjście na świat naszego Boga. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie!

FOTO: Jarosław Olesiński