Jaworzno: spotkanie rodzin wielodzietnych

Data dodania: 2019.01.25

Coroczne spotkanie noworoczne Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych im. św. Jadwigi Śląskiej rozpoczęto Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie. Podczas kazania Biskup szczególnie zwrócił uwagę na zawierzenie rodzin Maryi, Matce Bożej i podążanie Jej drogą, która jest niełatwa, pełna radości, miłości, ale i troski, poświęcenia i trudu. Podkreślił, iż wsłuchiwać się w słowa Maryi, to znaczy czynić wszystko to, co Jej Syn, Jezus Chrystus, nam powie.

Po zakończeniu Eucharystii, wszyscy uczestnicy spotkania wraz z zaproszonymi gośćmi: Księdzem Biskupem, Księdzem proboszczem miejsca Józefem Lendą, ks. Janem Szkocem oraz parlamentarzystami i władzami samorządowymi udali się do auli, gdzie trwało dalsze świętowanie. Pani Prezes Elżbieta Ulman, przywitała wszystkich gości, Ksiądz Biskup złożył  obecnym życzenia noworoczne, a ks. Grzegorz Koss – ukochany opiekun Stowarzyszenia, zapowiedział piękną inscenizację Jasełek w wykonaniu rodzin wielodzietnych, będących przyjaciółmi i członkami Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych im. św. Jadwigi Śląskiej, kroczących Drogą Neokatechumenalną. Oryginalnie przedstawione widowisko, które zapadło w sercach publiczności, zostało wyreżyserowane przez Annę Zmarzły. Po obejrzeniu Jasełek każdy mógł złożyć sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Oczywiście, nie zabrakło św. Mikołaja, który obdarzył prezentami wszystkich uczestników spotkania. Wśród atmosfery radości i miłości wzajemnej, rodziny mogły nacieszyć się swoją obecnością.

Franciszek, papież: "W świecie tak często naznaczonym egoizmem wielodzietne rodziny są szkołą solidarności i dzielenia się, a te podstawy przynoszą później korzyści całemu społeczeństwu".
(Watykan, 28 grudnia 2014r.)

Elżbieta Ulman
Prezes KSRW