Młodzi olkuszanie na zimowisku z Bogiem

Data dodania: 2019.02.05

W dniach od 20 do 26 stycznia 45-osobowa grupa dzieci z parafii świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu przebywała na Zimowisku z Bogiem w Zawoi. Naszą bazą noclegową i wypadową był pensjonat Modrys, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło i życzliwie przyjęci przez właścicieli. W trakcie pobytu uczestnicy oprócz duchowego przeżywania ferii, przebywali na stoku narciarskim ucząc się lub doskonaląc jazdę na nartach. Mieli także okazję karmić zwierzęta z ręki w Parku Czarnego Daniela, a także relaksowali się podczas kąpieli w Aquaparku w Suchej Beskidzkiej. Nie zabrakło też zajęć manualnych, poszerzających umiejętności artystyczne - malowanie na szkle,pieczenie i dekorowanie pierników, wykonywanie cacanych patchworków. Pozostałą energię wykorzystano podczas nauki tańca nowoczesnego, a także wizycie w skansenie w Zubrzycy, gdzie dekorowaliśmy talerze ludowymi obrazami. Dzieci wróciły do domów zmęczone, ale zadowolone i z nadzieją, że II semestr szkolny szybko minie i po odbiorze świadectw z czerwonym paskiem znów wsiądziemy do autokaru, aby tym razem, odbył się letni parafialny wyjazd "Wakacje z Bogiem".

ks. Konrad Mruk