W sobotę zapraszamy chorych do Katedry

Data dodania: 2019.02.06

W przededniu przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego, 9 lutego o g. 10, serdecznie zapraszamy wszystkie osoby dotknięte cierpieniem do bazyliki katedralnej w Sosnowcu na wspólną modlitwę. W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest w tym roku po raz 27. Przypada on we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa z Ewangelii św. Mateusza "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" (Mt 10,8). "Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia" - napisał papież w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego. "Was wszystkich zawierzam Maryi, Uzdrowieniu chorych. Niech nam pomaga dzielić się darami otrzymanymi w duchu dialogu i wzajemnego przyjęcia, abyśmy żyli jak bracia i siostry, uważni na potrzeby jedni drugich, abyśmy wiedzieli, jak dawać z sercem hojnym i uczyli się radości z bezinteresownej służby. Z miłością zapewniam wszystkich o mojej bliskości w modlitwie i z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa" - czytamy w orędziu Franciszka.