Sosnowiec: w niedzielę Dzień Otwarty Szkół Katolickich

Data dodania: 2019.03.13

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę, 17 marca, odbędzie się Dzień Otwarty Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnowcu (przy ul. Kasztanowej 3A) oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Sosnowcu (przy ulicy Mariackiej 18). Zachęcamy do odwiedzenia szkoły w godz. 10.00-15.00 i zapoznania się z jej wyjątkową ofertą! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.katolik.sosnowiec.pl

Szkoła to temat bliski większości Polaków: uczniom, rodzicom, dziadkom, nauczycielom, politykom i wielu innym. O jej walorach i słabościach dyskutuje się na spotkaniach towarzyskich i rodzinnych, a nawet w kolejce do lekarza. Dlaczego? Bo jej wybór jest niezwykle ważny. Może wpływać na życie młodego człowieka.

Istotne jest, aby szkoła rozwijała pasje i talenty uczniów, aby dawała odpowiednie wzorce postępowania, motywowała do działania. Taką szkołą bez wątpienia jest Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu. To miejsce o wyjątkowym klimacie. Małe zespoły klasowe sprawiają, że nie tylko wszyscy uczniowie się znają, ale też nauczyciele mogą szybko rozpoznać umiejętności uczniów, skutecznie eliminować niedociągnięcia, zastosować indywidualne metody nauczania i wychowania. To wszystko buduje rodzinną atmosferę. Rodzinną także w znaczeniu dosłownym, bowiem jest to szkoła wielopokoleniowa. Dzieci i rodzeństwo naszych absolwentów to dziś nasi uczniowie. Dla wielu nauczycieli i uczniów to drugi dom.

Osiągnięcia uczniów świadczą o wysokim poziomie nauczania. Szkoła jest w czołówce najlepszych szkół miasta i województwa. Wyniki egzaminów zewnętrznych, np. matury, są o kilkanaście procent wyższe od średniej krajowej, niemal od początku istnienia placówki.

Jest to jednak miejsce, w którym nauczanie nie ustępuje wychowaniu. Człowiek mądry to nie ten wykształcony, ale ten, który dostrzega ludzi wokół siebie. W tej szkole w wychowaniu ważne są wartości chrześcijańskie: miłość Boga i człowieka, poszanowanie odmienności i indywidualizmu, prawda, dobro, miłosierdzie. Jeśli jesteś indywidualistą, u nas znajdziesz swoje miejsce i bratnią duszę!

Dużo można pisać i opowiadać godzinami, na przykład o profilach, zespołach klasowych, kadrze pedagogicznej czy zapleczu technicznym. Sądzę jednak, że najlepiej, aby każdy sam wyrobił sobie opinię i na własne oczy zobaczył, że u nas jest BOSKO!!!

Dorota Domagała

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.