Rekolekcje wolontariuszy Caritas

Data dodania: 2019.03.15

Pięćdziesiąt sześć wolontariuszek Parafialnych Zespołów Caritas z kilkunastu parafii naszej diecezji od 8 do 10 marca uczestniczyło w rekolekcjach wielkopostnych w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości "Święta Puszcza" w Olsztynie, które prowadził ks. Grzegorz Nalepa.

Najpierw wolontariuszki odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Tomasz Folga, odprawił tam Mszę św. Potem jeden z ojców dominikanów opowiedział o historii kultu Matki Bożej Gidelskiej i cudach, jakich od wieków doświadczają osoby modlące się za Jej pośrednictwem.

W "Świętej Puszczy" duchowym ćwiczeniom, konferencjom i modlitwie przewodniczył ks. Grzegorz Nalepa. W sobotę uczestniczki rekolekcji wzięły udział w Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Poprzedził go śpiew Akatystu do Matki Bożej Jasnogórskiej. Jak w każdą sobotę zgromadzeni w bazylice wierni modlili się o pokój dla świata. Rekolekcje były okazją do rozmów na temat codziennej działalności wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. Krystyna Tomaszewska przekazała informacje na temat programów realizowanych przez Caritas i zagadnień takich jak np.: program "Spiżarnia Caritas" czy jałmużna wielkopostna. Była też okazja by dowiedzieć się o dalszych planach Caritasu.

Wolontariuszki serdecznie dziękują Dyrektorowi diecezjalnej Caritas - ks. Tomaszowi Foldze i Krystynie Tomaszewskiej za zorganizowanie rekolekcji i wspaniałą atmosferę oraz ks. Grzegorzowi Nalepie za poruszające kazania, konferencje i rozważania.

Tekst i FOTO: Katarzyna Maciejewska