Olkusz: szkolenie przyszłych ceremoniarzy

Data dodania: 2019.03.25

W sobotę, 23 marca, w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu odbył się I etap diecezjalnego kursu przygotowującego do pełnienie funkcji ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym w naszej diecezji. Wzięło w nim udział 55 lektorów z całej diecezji. Kurs rozpoczął się wykładem ks. dr hab. Pawła Pielki na temat konieczności duchowego rozwoju członka LSO. Następnie odbyła się Msza św. z uroczystą asystą, podczas której pouczające duchowe słowo wygłosił ks. Marcin Słodczyk. Po uczestnictwie przy stole Eucharystii, lektorzy usiedli przy stole, by posilić się posiłkiem, a następnie ks. Marcin w trzygodzinnym bloku wyłożył co ceremoniarz powinien wiedzieć na temat szat liturgicznych, ksiąg liturgicznych, naczyń liturgicznych, przestrzeni kościoła. Kolejny etap kursu ceremoniarza odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia.

ks. Konrad Mruk