Diecezjalne rozgrywki LSO w halową piłkę nożną

Data dodania: 2019.03.31

W sobotę, 30 marca, na hali sportowej MOSiR w Olkuszu odbyły się diecezjalne eliminacje do mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową. Każdy dekanat miał prawo zgłosić trzy drużyny (po jednej z każdej kategorii wiekowej). W kategorii lektor starszy zostały zgłoszone 4 drużyny, w kategorii lektor młodszy zgłoszono 9 drużyn, a w kategorii ministranci – 7 drużyn.

Po zaciętej, ale uczciwej rywalizacji fair play wyłoniono zwycięzców. W kategorii lektor starszy zwyciężyła drużyna z parafii Matki Bożej Anielskiej w Jaworznie-Dąbrowie Narodowej pod opieką ks. Andrzeja Małodobrego. W kategorii lektor młodszy wygrała drużyna z parafii Najświętszego Zbawiciela w Przegini pod opieką katechety Jarosława Piekarza, a w kategorii ministranci zwycięzcami zostali członkowie LSO z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu pod opieką ks. Konrada Mruka.

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały naszą diecezją na mistrzostwach Polski, które odbędą się 1 i 2 maja w Łowiczu i Sochaczewie.