W Jaworznie niebo zstąpiło na ziemię

Data dodania: 2019.04.04

"Kiedy do parafii wprowadzane są relikwie któregokolwiek ze świętych, to tak, jakby niebo zstępowało na ziemię" - powiedział ks. Marcin Kruszak, notariusz sosnowieckiej Kurii, w homilii podczas wprowadzenia relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej do parafii MB Anielskiej w Jaworznie-Dąbrowie Narodowej. Uroczystość z udziałem wiernych tłumnie wypełniających tę piękną świątynię, odbyła się 3 kwietnia, na zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Eucharystii i następującemu na jej początku obrzędowi przekazania relikwii na ręce proboszcza, ks. Leszka Żurka, przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

"Mieć znajomości w sekretariacie Chrystusa to wielka sprawa i wielki dar, za który trzeba dziękować Bogu Miłosiernemu i wyrażać radość. Ale to także zobowiązuje do dawania świadectwa wiary" - mówił ks. Kruszak nawiązując do określenia św. Faustyny, jako "sekretarki Jezusa Miłosiernego".

"W życiu tej prostej zakonnicy Chrystus objawił tajemnicę swojego miłosierdzia" - przypomniał kaznodzieja cytując słowa Chrystusa z Dzienniczka: "W Starym Zakonie wysyłałem proroków do ludu swego z gromami. Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z moim miłosierdziem. Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ją uleczyć, przytulając ją do swego miłosiernego serca" oraz obietnice Jezusa dla czcicieli Jego Miłosierdzia.

"Dzisiejszy świat odwraca się od Boga i uratować może go jedynie Jego Miłosierdzie (...) większe niż jakakolwiek słabość, większe niż grzech, mocniejsze niż szatan. To w Bogu miłosiernym człowiek może się wyzwolić z największych uzależnień" - powiedział ks. Kruszak.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.