Sułoszowa: spotkanie rodziny szkół papieskich

Data dodania: 2019.04.24

W trudnym dla polskiej oświaty czasie nauczycielskiego strajku, ale też w radosnym roku świętowania 20-lecia pobytu w diecezji sosnowieckiej papieża-Polaka w Sułoszowej odbyło się II diecezjalne spotkanie szkół, którym patronuje św. Jan Paweł II. Rozpoczęła je Msza św. sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

"To był człowiek, który stale utrzymywał kontakt z niebem" - mówił w homilii Biskup o św. Janie Pawle II, wskazując, że z wytężonej modlitwy czerpał on swoją siłę i mądrość. Biskup apelował też, by nasza modlitwa nie była tylko prośbą, ale także wdzięcznym dziękczynieniem za otrzymane łaski oraz uwielbieniem Boga.

Na zakończenie Mszy św. wręczono też statuetki Przyjaciel Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, które otrzymali obecna dyrektor sułoszowskiej szkoły podstawowej i były dyrektor tej placówki. Po Eucharystii wszyscy udali się do szkoły na drugą część uroczystości. Plan spotkania obejmował także zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale.

Przyszłoroczne spotkanie papieskich szkół zaplanowano w Sławkowie.

W naszej diecezji szkoły imienia Jana Pawła II znajdują się w Sułoszowej, Będzinie, Kluczach, Trzyciążu, Braciejówce, Zendku, Przegini, Jaworznie (dwie placówki – zespół szkół i SOSW), Dąbrowie Górniczej (SOSW), Siewierzu i Sławkowie. Jan Paweł II jest też patronem Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie.