Będzin: 9 czerwca Marsz dla Życia

Data dodania: 2019.05.22

Rodzina nadzieją Europy! - pod takim hasłem przejdzie ulicami Będzina w niedzielę 9 czerwca IX Marsz dla Życia i Rodziny.

Obrońcy życia i tradycyjnego modelu rodziny spotkają się o godzinie 15.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej na os. Górki Małobądzkie, gdzie odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy powierzą wszystkie polskie i europejskie rodziny Jezusowi Miłosiernemu. Następnie przejdą ulicami Będzina do kościoła św. Jana Chrzciciela. Dla gospodarzy tej parafii czyli Zgromadzenia Oblatów jest to szczególny rok, ponieważ obchodzony jest jako Rok św. Józefa. Dlatego też na placu kościelnym odbędzie się Józefiada czyli piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Członkowie Akcji Katolickiej przeprowadzą dla dzieci m.in. konkurs plastyczny pt. „Św. Józef opiekunem rodzin”, będą też inne niespodzianki dla najmłodszych i dorosłych. U pielęgniarek ze Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja” każdy będzie mógł zbadać m.in. poziomu cukru we krwi i ciśnienie. Będzie także stoisko z książką chrześcijańską i dewocjonaliami, przygotowany przez sklep „św.Br.Alberta”. Organizatorami marszu są członkowie Akcji Katolickiej z Będzina przy współudziale parafii: św. S. Faustyny, św. Jana Chrzciciela i św. Trójcy, a koordynatorem Centrum Życia i Rodziny z Warszawy. Patronat nad marszem objęli: Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak i dziekan będziński ks. Andrzej Stępień.

Na prośbę współorganizatora Marszu - Centrum Życia i Rodziny, uczestnicy IX Marszu dla Życia i Rodziny w Będzinie, złożą podpisy pod petycją do Premiera Rządu RP w sprawie jak najszybszego wypowiedzenia przez Polskę tzw. Konwencji antyprzemocowej (stambulskiej) i przyjęcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

Katarzyna Maciejewska

Przypominamy, że Marsz dla Życia i Rodziny będzie także częścią diecezjalnych obchodów 20. rocznicy pobytu w Sosnowcu św. Jana Pawła II. 16 czerwca o g. 15 wyruszy on z parafii św. Floriana w Sosnowcu.