Nabożeństwo Akatystu u św. Floriana

Data dodania: 2017.12.10

"Witaj, przez którą jaśnieje radość, witaj, dla której klątwa odpuszczona, witaj, która Adama podnosisz z upadku, witaj, która od łez uwalniasz Ewę" – ciężko o drugi tak bogaty w treść hymn opiewający przymioty Maryi, jak starożytny Akatyst, zaczerpnięty z liturgii Wschodu. 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, po raz kolejny wybrzmiał on za sprawą Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie z naszej diecezji, którą opiekuje się ks. Paweł Krawczyk.

Uczestniczący w liturgii stali ze świecami i śpiewając lub tylko wsłuchując się w cudowną harmonię głosów kontemplowali Tę, która jest "przedsmakiem cudów Chrystusowych" i "obroną od wilków niewidzialnych". Nabożeństwu przewodniczył (nie żałując kadzidła, przez co jeszcze bardziej czuć było w powietrzu modlitewny klimat Kościołów Wschodu) ks. Marcin Słodczyk.

Tegoroczne nabożeństwo Akatystu odbyło się w parafii św. Floriana w Sosnowcu w ramach kolejnego już Floriańskiego Wieczoru Uwielbienia, na który co miesiąc zapraszają miejscowi duszpasterze.

Kolejny wieczór uwielbienia będzie miał miejsce 12 stycznia 2018 roku. Serdecznie na niego zapraszamy!