Czeladź: jubileusz 20-lecia święceń kapłańskich

Data dodania: 2019.05.22

W minioną niedzielę o g. 17 w parafii św. Mateusza Apostoła w Czeladzi Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawił uroczystą Mszę św. z okazji jubileuszu 20-lecia święceń kapłańskich. Wśród jubilatów znaleźli się posługujący w tej wspólnocie ks. Marek Bigaj oraz księża Marek Gąsiorek, Władysław Jasica, Piotr Kocot, Tomasz Koczur, Krzysztof Pasek, Zenon Ptak i Krzysztof Wąsik. Cała wspólnota modliła się również w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę sakry biskupiej i 30. rocznicę święceń kapłańskich. W Mszy świętej uczestniczył także ksiądz dziekan Janusz Grela, który obchodzi w tym roku 45. rocznicę święceń kapłańskich.

Agata Barańska

Dzień wcześniej, w sobotę 18 maja, w parafii św. Mateusza odbyła się uroczystość przyjęcia przez młodzież bierzmowania. Szafarzem sakramentu był Ksiądz Biskup Piotr Skucha.